Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klidně budu nácek

10. 03. 2014 7:37:00
Jestliže někdo, kdo souhlasí s agresí vojsk na území cizího, svrchovaného státu, bude o někom, kdo s těmito činy zásadně nesouhlasí, hovořit a psát jako o náckovi, tak s tím bohužel nic udělat nemohu. Prostě ten nácek budu.

Já totiž zásadně nesouhlasím s tím, že se na Krymu ve státě Ukrajina v tuto chvíli odehrává v podstatě to samé, co se dělo u nás v srpnu roku 1968.

Že se u nás najdou lidé, kteří s tímto souhlasí a ještě to přímo podporují, je mi velice líto, stydím se za tyto zrádce, kteří jsou schopni prodat za kus žvance svobodu nejen svoji, ale i svobodu ostatních. Nejen že byli v tom roce 1968, prostě se nepoučili, jsou u nás dále, jen byli schováni, do doby, než přijde jejich čas.

Celý problém na Ukrajině vznikl ve chvíli, kdy dne 20.11.2013 odmítl prezident Viktor Janukovyč podepsat asociační dohodu s Evropskou unií, kde byla jedna z podmínek, že bude propuštěna vězněná expremiérka Tymošenková. Evropským politikům se Janukovyče nepodařilo přesvědčit ani na summitu dne 28.11.2013 v litevském Vilniusu.

Proti tomu se zvedla vlna odporu a nejen na Kyjevském náměstí Majdan se začaly konat protesty proti Janukovyčovým krokům. Odpověď prezidenta, vlády, ozbrojených složek, byla taková, že
v noci 29./30.11.2013 byl proveden hrubě násilný zákrok proti demonstrujícím občanům takovým způsobem, že jednotky těžkooděnců Berkut obklíčili zbývající skupinky a hrubě je pomlátili obušky doslova "hlava nehlava". V jedné reportáži byl dotazován velitel jednotky, proč bili občany po hlavách, že je mají rozbité. Reportér dostal odpověď že se nic takového nestalo, že si to udělali sami.
reuters.jpg

Tak samozřejmě posuďte sami, jak si fotograf agentury Reuters při focení přivodil to zranění, jestli byl tak ožralej a spadl na zem nebo se mlátil fotoaparátem do hlavy tak dlouho, dokud nezačal krvácet.

Tato akce ozbrojených složek vyvolala po celém světě velké opovržení a nesouhlas. Sice byli již tehdy někteří lidé zdrženliví, ale z těch se povětšinou rekrutovali obhájci kroků prezidenta Janukovyče nebo vlády a jakékoli kroky demonstrantů od nich byly zpochybňovány a hlavně kriminalizovány demonstranti označování za teroristy a nacisty.

Demonstrace na Majdanu probíhaly tak, že se scházely desetitisíce lidí na demonstracích, byly retez.png
nejsilnější právě po předchozím brutálním útoku jednotek Berkut, kdo sledoval přenosy na streamu, může dosvědčit, že to byly demonstrace povětšinou klidné, ale bylo vidět, že mezi demonstranty se pohybují provokatéři, které nazývají tituškami, kteří útočili na ozbrojence. Z toho si brala některá média jako hlavní zdroj, že těžkooděnci mají oprávnění zasáhnout. Třeba právě 1.12.2013 byly nejsilnější protesty, při kterých ale je viditelné, že tam ti, co něco rozbíjejí, před těmi demonstranty i utíkají. Ale v každém případě se tento den stal zdrojem pro všechny mediální analfabety nebo spíše manipulátory, kteří byly schopni zaplnit média tím, jak demonstranti mlátí policii řetězy s jednou hlavní fotkou, která dokazovala, jak 200 policajtů stojí a 1 osoba do nich bije řetězem. Pusťte si znova, prosím to video, kde mlátí dva dny zpět ty lidi obuškem do hlavy a porovnejte si tuto situaci. Vždyť ho mohli zadržet a okamžitě zatknout! Nezdá se Vám, náhodou, že měli rozkaz stát a nic nedělat? A nebo si tuto pětivteřinovou situaci prostě natočit potřebovali? K tomu, abyste shléhli realitu, je zde k dispozici video. Upozorňuji předem, že toto video není skládané třeba jedním činem ze tří různých záběrů, abyste si mysleli, že to dělali všichni demonstranti. Tak je upravena třeba právě tahle Propaganda proti propagandě.

Když se jednoho krásného dne vydala ukrajinská novinářka Tětjana Čornovilovová fotografovat cornovilovova.jpg

majetky a pozemky vládních politiků, jelikož na tomto projektu už pracovala, netušila, že jí půjde o život.
Nebyl to jediný útok a jediné ublížení na zdraví, které předveli lidé z vládních kruhů nebo z okruhu prezidenta Janukovyče. Několik lidí bylo také odvlečeno do lesů jižně od Kyjeva, tam byli zbiti, mučeni, vyslýcháni.
Nepřežil to Jurij Verbyckij, byl nalezen mrtev.
Měl zlomená žebra a bylo patrné, že byl spoutaný, protože měl na rukou a oblečení zbytky lepicí pásky. Igor Lucenko se v týž den zase objevil s monoklem a rozbitými zuby. Tvrdil, že je oba unesla skupina neznámých mužů, bila je a pak ponechala vlastnímu osudu.

Mnoha lidem bylo vyhrožováno, že pokud se budou účastnit demonstrací, přijdou o zaměstnání, o bydlení, zničí jim majetek, apod. Také majetky ničeny byly, zvláště osobní automobily, kterými demonstranti jezdili na tzv. Automajdan.
Tyto skutečnosti rozpoutaly
značnou sílu nevole a nikdo z demonstrujících se již nechtěl nechat takovýmto způsobem zastrašovat, bít, mučit, dokonce zabíjet. Na Majdan jezdilo stále více demonstrujících a to silné jádro mělo stále větší podporu (celkem tam strávili den i noc více jak dva měsíce v kuse), jejich organizace pro stravování, odpočinek a ostatní záležitosti byla na provizorní podmínky a ještě s blokováním policejními jednotkami obdivuhodná.

V pátek 17.1.2014 podepsal Janukovyč narychlo sepsané zákony k většímu omezení demonstrací a tvrdému postihování občanů, kteří se jakýchkoli demonstrací budou účastnit. Týkalo se to například blokování veřejných budov, nošení masek přes obličej na demonstracích či nepovolené stavění stanů na veřejných místech, apod. Mimo to zákon postihoval i jízdy v kolonách více než pěti aut za účelem manifestace.


To byla asi ta poslední kapka do pověstného poháru trpělivosti, protože v tu chvíli se radikálové již odmítli podrobit i organizaci protestů. Dne 19.1. při demonstraci, která čítala cca 200 tisíc lidí, ve chvíli, kdy je chtěl mírnit Vitalij Kličko, aby nenapadali policisty, tak napadli i jeho.

Stále se od té doby hovoří o nacistech, o útocích na policisty, Molotovovy koktejly jako nepřípustná útočná zbraň, teroristé podporováni západem, apod.

Že se ale celou dobu nehovoří o tom, že něco takového vůbec nemuselo být, to je nejen zajímavé, ale hlavně celou dobu všichni drželi hubu a najednou se vyrojila spousta chytrejch.

Může za to Západ, můžou za to nacisti a teroristi, může za to EU, protože to neřešila dřív, můžou za to m1.JPG USA, protože ještě nemohli poslat
mandelinku bramborovou.

Já tady mám pro Vás obrázky, na kterých si můžete porovnat konkrétní momenty a ještě Vám k tomu napíši komentář a dotazy.

Najděte dva rozdíly mezi prvními dvěma obrázky.

Pak najděte dva rozdíly mezi dalšími dvěma obrázky.

Pak najděte dva rozdíly mezi těmi čtyřmi obrázky.

A pak mi zjistěte, co mají všechny ty obrázky společnýho?

Toho obrázku, jak tam hoří ten policista (je tam ta přilba M 08) naprosto lehce využil, nebudu ho podezírat, že zneužil, jeden náš kolega bloger, když výřez z tohoto použil jako čistý důkaz toho, že na Ukrajině sa jede podla Euroscenařa a že on když na Majdanu v Kyjevě byl, tak bylo v cajku a žádný problém a nějakych pár tisíc, co se poflakovalo po Majdanu si ani nedokaže představit, proč to dělají.

Takže vážení.
Mezi prvními obrázky je rozdíl 3 vteřiny a to, že jakmile vyšlehly plameny, okamžitě přiskakují zezadu kolegové "hasiči" a hasí.
m2.JPG

m3.JPGMezi druhými obrázky je rozdíl také tři vteřiny. Hasiči tam také přiskakují ze zálohy hned a hasí.

Na třetím obrázku je rozdíl mezi snímky po dvou vteřinách.

A já budu pokládat otázku podobnou jako u řetězu. Nevíte náhodou, co dělají ti panáci v tom pásu v popředí? Za celou dobu, co jim tam hoří kolegové, se nepohnuli.

A nevíte náhodou, proč tam stojí všichni u toho plotu, sice s ochrannými štíty, ale čekají na to, až na ně náhodou nějaká ta koktejlovka přistane?

A když už přistála na kolegu o dva metry vedle, tak tam nestojím jako roura a nečumím, ale prostě mu pomůžu?

Chce-li tady někdo něco zpochybňovat, jako že třeba opozice střílela do vlastních lidí, což už jsem taky četl takový humus, tak zde máte, dámy a pánové, přímý důkaz toho, jak kolega sere na kolegu, protože má nařízeno od státu stát.

mrkněte na celé video

A co se odehrávalo potom, to snad už nemá komentář.
Teda má. Jesli někdo píše, že střelbu do vlastních lidí nařídila opozice, tak mu vzkazuji, aby šel zubble bam, budou si rozumět.


Agrese na Krymu není vyvrcholením, je to počátkem Putinovy roztahovačné strategie. To, že měl Janukovyče pod palcem, je jednou jedna, nemusíme ani do dvou umět počítat.


Co mě nejvíce mrzí, je taková spousta lidí, kteří jsou schopni to otočit. Je jim neprosto jedno, kdo velí. Vždycky se to nějak odůvodní.


Já vím jedno, upalovat se nebudu, ale jestli mě ten, kdo se prohlašoval za pravičáka a v současné době schvaluje činnost Vladimíroviče Putina, ať už z vlastní hlavy, nebo na doporučení tatíčka Klause, schopen nazvat nacistou, rád jím budu. Vždy lepší, než krysou, převlečenou za kamaráda.

Petr Johan
Autor: Petr Johan | pondělí 10.3.2014 7:37 | karma článku: 22.40 | přečteno: 1008x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Pavel Starý

Karty ve sněmovně jsou rozdány

Moje slova z předchozího blogu se naplňují. Jasná vládní koalice se v nové sněmovně nerýsuje. Kde jsou příčiny současného stavu a jak to celé nakonec dopadne?

24.11.2017 v 15:25 | Karma článku: 12.21 | Přečteno: 450 | Diskuse

Jaroslava Janderová

Nemravná privatizace 17. listopadu aneb kádrováci v akci

Musela jsem si nechat pár dní odstup, abych vydýchala rozčarování z průběhu oslav 17. listopadu. Opět se ukázalo, jak hlasití jsou u nás příznivci tzv. selektivní demokracie.

24.11.2017 v 14:30 | Karma článku: 28.65 | Přečteno: 876 | Diskuse

Roman Máca

Reakce na rozhovory s nominantem do čela bezpečnostního výboru Radkem Kotenem (SPD)

Pan poslanec Radek Koten (SPD) je podle mého názoru vysoce nekompetentní nedůvěryhodná nepravdy hovořící osoba a současně je i bezpečnostním rizikem. V článku předkládám argumenty vedoucí k tomuto závěru.

24.11.2017 v 13:55 | Karma článku: 24.67 | Přečteno: 1501 | Diskuse

Jan Bartoň

ANO to dalo Fialovi „sežrat“

Nezvolení Petra Fialy do místopředsednické funkce není jenom demonstrace síly. Je to ocenění „konstruktivní role“, kterou ODS při sestavování orgánů sněmovny předvedla v Kalouskově bloku.

24.11.2017 v 13:43 | Karma článku: 35.22 | Přečteno: 1499 | Diskuse

Erik Steinn

Babiš konečně nabídl Fialovi akceptovatelnou nabídku k sňatku

ODS je v koutě, takovou nabídku nelze odmítnout!! Stát bude říti několik státních firem a agentur, jejichž ředitelem bude pan Babiš, pak už je jedno kdo bude předsedou vlády.

24.11.2017 v 11:32 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 1781 | Diskuse
Počet článků 82 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1619
40 let mlád. Dle "hlasu lidu" jsem primitivním antikomunistou, nestydím se za to. Pravicově smýšlející člověk, který si nenechá očkovat nesmysly. V diskusi používám své jméno a příjmení, to mnoho lidí nedokáže, se podepsat pod svá vyjádření. Spíše Vám pod anonymním nickem a kodexem nepovolenou profilovou fotografií budou niemandi vyhrožovat fyzickou likvidací, než by se podepsali pod svá slova.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.