Mnohokrát děkuji České televizi

17. 03. 2012 3:40:00
V posledním Hyde Parku tohoto týdne dostal prostor pan Slávek Popelka, iniciátor Holešovské výzvy, sloužící jiným osobám ke vzbuzení občanských nepokojů ve společnosti. Tyto mají svrhnout pravicovou vládu, která je v tuto chvíli ve vedení státu a prezidenta Václava Klause, protože se mnohým lidem již nezamlouvají.

Oni se jim ale nezamlouvali už po volbách.

Jenže po těch volbách by s nějakými občanskými nepokoji asi všichni, kdo by na tom mohli profitovat, těžko pochodili. Dnes, kdy je tíživá situace, je k tomu naprosto ideální příležitost. A tak hurá do ulic.

Zanadávali si na všechno možné, i když teze a hesla slyšíme z úst levicových poslanců neustále u televizních obrazovek, z úst nespokojených občanů je to již něco jiného, zvláště když je to dav a přímo stádo.

A tak vedoucí toho stáda si i usmyslí, že přivede bečící ovečky před Českou televizi. Tam mu stádo odbečí, že je tady cenzura, že nejsou v telce vidět, tak ho tam teda pustí do zpráv a on celému národu s velkými rameny přednese, že jestli vláda nebude vše řešit (předpokládejme požadavky demonstrujících) po dobrém, může se stát, že se budou převracet auta a rozbíjet výklady.

Když je někdo s něčím nespokojený, projeví to demonstrací nespokojenosti. Ve čtvrtek však v několika městech proběhla demonstrace síly davu. A co v pátek? Slabota. Mnozí nejspíš pochopili, že to tímhle způsobem asi nepůjde, tak zůstali doma.

Pokud bysme se chtěli ptát na inteligentní a konstruktivní řešení současného stavu od aktérů a iniciátorů této výzvy, pravděpodobně se toho nedočkáme. Byli totiž schopni se jako protestující se na místě pohádat, o co jim vlastně vůbec jde a vlastní řešení - to je pro ně poklad na dně moře. Oni jsou však neplavci.

A tak mají na práci jen jedno, dělat všechno pro to, aby se k pokladu nedostal nikdo jiný. Jde jen o to, jestli z vlastní vůle, či na něčí objednávku.

Jak jsem již uvedl v nadpisu, mnohokrát děkuji České televizi za to, že umožnila vystoupit panu Slávku Popelkovi v pořadu Hyde Park na ČT24 a to hned z několika důvodů:

  • vysvětlil velice dobře, že chce Holešovská výzva odstranit jakýmkoli způsobem současnou vládu a prezidenta a nastolit „přímou demokracii“
  • na otázku co je to přímá demokracie odpověděl, že je to to, "co si bude přát lid" - to je v podstatě novodobá marxistická varianta totalitního režimu
  • na otázku jak nastolí přímou demokracii nebyl schopen odpovědět a po delším váhání odpověděl, že se tím teď nehodlá zabývat, že se v současné době zaměřuje hlavně na svržení vlády a prezidenta
  • na spoustu dalších otázek odpovídal strašně, nepřipravený, nesebevědomý, protimluvy skoro v každé druhé odpovědi

Chtěl bych napsat a říci všem, kdo nadáváte na vládu a třeba jste i byli na těch náměstích:

1) jen vy osobně jste ten, kdo je odpovědný za to, jestli má zaměstnání nebo ne, jestli má na jídlo nebo má chleba o dvou kůrkách a místo mléka vodu

2) ať tam bude jakákoliv vláda, vždycky se na ni bude nadávat

3) chcete-li používat sílu, počítejte s reakcí

4) silou se nezměnilo většinou nic, je třeba hloubková změna, a to znamená od základu - od spoda, jak chcete stavět novou střechu na prohnilých základech?

5) vzpomeňte si, kolikrát jste se za poslední rok pohádali se svými známými, kamarády, jen proto, že jste byli naštvaní na vládu

6) když přijdu někam za zábavou, nebaví mne poslouchat neustálé žvásty o tom, jak to ta vláda podělala apod., Vás to baví? Tak když bude takovej vopruz u stolu a začne takhle kecat, tak ať zaplatí rundu panáků a zmlkne, ono ho to potom přejde. Uvidíte, že budete mít jinou náladu, jiný život a nějaká vláda Vás bude zajímat ve chvíli, kdy půjdete k volebním urnám.

7) jestliže budete zedník a budete stavět zeď a ráno přijdete, zeď bude rozkopaná, cihly rozbité, jistě nebudete mít dobrý pocit. Mně připadá, že na náměstích probíhalo školení bourání zdí.

8) s tím člověkem, který to vede (vás vede) a byl včera v Hyde Parku, daleko nedojdete, ten se diskvalifikoval sám, nedělejte něco podobného

Petr Johan

Autor: Petr Johan | sobota 17.3.2012 3:40 | karma článku: 33.99 | přečteno: 2911x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Zůstáváš tu s námi

V den svých pětačtyřicátých narozenin jsem zatoužila posedět si po delší době s mým milovaným světovým barytonistou Dmitrijem Hvorostovským. Znova se zaposlouchat do obrovského a nádherně zabarveného hlasu tohoto ruského pěvce.

19.2.2019 v 21:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 65 | Diskuse

Petr Burian

Napráskej si svého chlebodárce

Nadační fond proti korupci Karla Janečka přišel se staronovým nápadem, kterak ochránit oznamovatele trestných hospodářských činů na svém pracovišti. Nic proti páchání dobra, to je dnes v módě. Ale každá hůl má dva konce.

19.2.2019 v 18:00 | Karma článku: 20.72 | Přečteno: 760 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Bandera, jaký je to vzor?

Současná Ukrajina je naneštěstí nárazníkovým pásmem. Neradostným „územím nikoho“ mezi velmocenskými sférami Ruské federace a Západu. Dvou soupeřících okruhů, které se potácejí v nemalých vnitřních problémech.

19.2.2019 v 17:09 | Karma článku: 24.00 | Přečteno: 496 | Diskuse

Petr Štrompf

Komunismus v české společnosti je jako žlutofialová modřina

Věčná otázka i odpověď na ni – měla se komunistická strana po listopadovém sametu zakázat? Měla i neměla. Odpověď dvou táborů, v nichž jsou expolitici i ti současní.

19.2.2019 v 16:21 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 267 | Diskuse

Jan Dvořák

Výběr „ošlapného“ až na drobnosti funguje

Správa kolejnic a nádraží zavedla tak zvané „ošlapné“, což je speciální poplatek za opotřebování nástupních ploch a podlah vnitřků nádražních budov.

19.2.2019 v 15:39 | Karma článku: 17.75 | Přečteno: 404 | Diskuse
Počet článků 82 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1624
40 let mlád. Dle "hlasu lidu" jsem primitivním antikomunistou, nestydím se za to. Pravicově smýšlející člověk, který si nenechá očkovat nesmysly. V diskusi používám své jméno a příjmení, to mnoho lidí nedokáže, se podepsat pod svá vyjádření. Spíše Vám pod anonymním nickem a kodexem nepovolenou profilovou fotografií budou niemandi vyhrožovat fyzickou likvidací, než by se podepsali pod svá slova.

Najdete na iDNES.cz